5 liga: GKS Nowiny – GKS Rudki 2:1

(8 głosów, średnia ocena 5.00 na 5)

POŁOWA SZEWCZYKA

GKS Nowiny wygraną z Rudkami zainaugurował rundę wiosenną w klasie okręgowej. Sukces nie przyszedł łatwo, a goście do przerwy prowadzili. W drugiej odsłonie błysnął Dominik Szewczyk, który asystował przy trafieniu Jacka  Kubickiego i sam zdobył zwycięskiego gola dla podopiecznych Grzegorza Opary. – Weszliśmy bardzo źle w ten mecz – przyznał potem trener Nowin.

 

Gospodarze na pewno odczuli na własnej skórze przesuwanie terminu inauguracji piłkarskiej wiosny. Przez przekładanie spotkań bardzo zaburzyły się przygotowania, ale w końcu kiedyś trzeba było zacząć. O postawie piłkarzy Nowin przed przerwą trudno napisać co pozytywnego, nie tylko dlatego, że przegrywali 0:1. Na szczęście druga połowa wyglądała już lepiej. W 50 minucie po indywidualnej akcji Dominika Szewczyka prawą flanką precyzyjny strzał zza pola karnego oddał Jacek Kubicki, wielokrotny reprezentant Polski juniorów i młodzieżowców, uczestnik europejskich pucharów w barwach Lecha Poznań (strzelił nawet bramkę Metalurgsowi Lipawa). Mając takich graczy w składzie Nowiny wręcz muszą bić się o awans. W sobotę 13 kwietnia Kubickiego w cień zepchnął Dominik Szewczyk. Najpierw asystował przy jego golu, a potem sam wykończył akcję Wojciecha Niebudka. Swoją drogą mając na prawym boku duet Stawiak – Niebudek Opara może patrzyć w przyszłość z optymizmem. – Punkty dziś były najważniejsze. Na nieźle przygotowanym, choć grząskim boisku ciężko się poruszaliśmy, ale udało nam się zdobyć jednego gola więcej od Rudek – powiedział Opara. A Kielecki Futbol obszernie zapowiada regularne relacje i nie tylko dotyczące ekipy GKS Nowiny.

 

5 liga

13.04.2013, sobota

GKS Nowiny – GKS Rudki 2:1 (0:1)

Bramki dla Nowin: Jacek Kubicki 50, Dominik Szewczyk 75

Nowiny: Kwiecień – Stawiak (80 Szmalec), Ślefarski, M. Wijas, D. Szewczyk – Stanek – Niebudek, D. Szymkiewicz (51 Pierzak), Stępnik (70 Paździor), Góral (65 Król) – Kubicki.

 

Turnieje plażowych trójek

Basen Letni na Szczecińskiej w Kielcach

- 6 lipca, poniedziałek od 17 -€“ 3 Puchar Wojewody Świętokrzyskiego

- 10 lipca, piątek od 17 -4 Puchar Football Factory

- 12 lipca, niedziela od 16.30 -€“ 2 Puchar Poseł Marzeny Okły-Drewnowicz

Zgłoszenia: telefon 601-766-794, lub na miejscu przed zawodami

Sponsorzy

Facebook